Radca prawny Patryk Łytko

Kancelaria prawna – Wałbrzych

patyk lytko

Kancelaria prawna Patryka Łytko w Wałbrzychu działa na rynku usług prawniczych od wielu lat. Świadczymy pomoc Klientom indywidualnym, przedsiębiorcom prowadzącym działalność oraz firmom, które działają w ramach spółek, a także wspólnotom mieszkaniowym. Każdemu klientowi, który nam zaufa, gwarantuję, że sprawy prawne będą przebiegały sprawnie, z należytą starannością i z poszanowaniem etyki zawodowej. Proponujemy kompleksowe usługi obsługi prawnej – fachowo doradzamy, zapewniając ochronę prawną we wszystkich aspektach działania przedsiębiorstwa. Zajmujemy się m.in. zagadnieniami kontraktowymi czy pracowniczymi. Pomagamy także dochodzić roszczeń o należności. Reprezentujemy Klientów przed organami administracji publicznej, sądami, a także pomagamy tworzyć pełną dokumentację niezbędną do podjęcia działań.

Co wyróżnia moją kancelarię?

Kancelaria adwokacka Patryka Łytko to przede wszystkim zespół wykwalifikowanych radców prawnych, prawników i aplikantów. Do każdego Klienta podchodzimy indywidualnie, a żadnej sprawy nie traktujemy powierzchownie. Wyróżnia nas też elastyczne podejście do finansów. Merytoryczna wiedza i przygotowanie sprawia, że każdy z Klientów czuje się z nami bezpiecznie oraz pewnie. Zgromadzone doświadczenie pozwala zaoferować takie rozwiązania prawne, które będą zarówno skuteczne, jak i dopasowane do potrzeb Klienta. Jako fachowcy w swojej dziedzinie niesiemy pomoc osobom uwikłanym w trudne sprawy natury prawnej. Staramy się przywrócić im poczucie bezpieczeństwa. Priorytetem jest dla nas rozwianie wszelkich wątpliwości dotyczących kwestii prawnych, a także sprawne przeprowadzenie Klienta przez cały proces sądowy. Zachowujemy przy tym najwyższą staranność względem uszanowania osobistych interesów. Zależy nam na tym, aby zdobywać zaufanie Klientów poprzez świadczenie usług prawnych na bardzo wysokim poziomie.

Jakie wartości są dla nas najważniejsze?

W pracy kierujemy się przede wszystkim zaufaniem, profesjonalizmem oraz sumiennością. Dążymy do zapewnienia Klientom pełnego poczucia bezpieczeństwa. Doskonale wiemy, jak duża odpowiedzialność spoczywa na nas, dlatego na każdym kroku dbamy o to, aby świadczone usługi wyróżniały się wysokim poziomem. Doświadczeni prawnicy cały czas podnoszą swoje kompetencje, uczestnicząc w różnych szkoleniach. Dodatkowo bardzo chętnie dzielą się swoją wiedzą. Możemy więc powiedzieć, że profesjonalizm i dyskrecja to cechy, dzięki którym Klienci tak chętnie darzą nas zaufaniem. Jako nowoczesna kancelaria stale szukamy nowych rozwiązań, które pomogą nam się rozwijać i efektywniej działać.

Kancelaria radcy prawnego oferuje swoim klientom:
  • Usługi prawne przez Internet, w tym również porady prawne;
  • Sporządzanie opinii prawnych;
  • Opiniowanie oraz sporządzanie umów;
  • Prowadzenie spraw przed wszystkimi sądami oraz organami ścigania (m.in. wnoszenie pozwów oraz wniosków, odpowiedzi na pozew, sprzeciwu od nakazu zapłaty w postępowaniu upominawczym oraz wyroku zaocznego, zarzutów od nakazu zapłaty w postępowaniu nakazowym);
  • Sporządzanie pism procesowych (tzn. pism kierowanych do Sądu poza rozprawą – w toku procesu sądowego);
  • Zastępstwo procesowe;
  • Obsługę zdalną (na odległość) oraz w siedzibie Klienta.

Dlaczego warto skorzystać z pomocy mojej kancelarii ?

Jako mała kancelaria mam czas dla każdego klienta, z pewnością nie spotkacie się Państwo z brakiem odpowiedzi na zadane pytania lub milczącym telefonem. Otrzymacie Państwo skrupulatnie świadczoną pomoc prawną od początku do końca postępowania, wszystkie dokumenty są sporządzane przez radcę prawnego, klient nie musi sam zajmować się wypełnianiem dokumentów czy ich składaniem w sądzie. Na rozprawach zawsze będzie towarzyszył Państwu radca prawny lub adwokat. W mojej kancelarii prawnej otrzymacie Państwo kompleksową pomoc, macie zagwarantowany wgląd do wszystkich dokumentów oraz bezpośredni kontakt z radcą prawnym prowadzącym i znającym Państwa sprawę.

Jeżeli zastanawiacie się Państwo jaka różnica występuje pomiędzy radcą prawnym a adwokatem, to w dużym skrócie mogę wskazać, że nie ma żadnego znaczenia czy skorzystacie Państwo z pomocy radcy prawnego lub adwokata. Proszę kliknąć tutaj, aby przeczytać więcej na ten temat na mojej stronie internetowej.

Dlaczego Klienci wybierają naszą kancelarię prawną?

Możemy pochwalić się tak dużym zaufaniem Klientów przede wszystkim ze względu na to, że zespół specjalistów tworzą doświadczeni i bardzo kompetentni prawnicy. Gruntowne przygotowanie merytoryczne i wysoki standard etyczny, którym się kierujemy, pozwala nam nieść pomoc prawną na najwyższym poziomie. Do każdej powierzonej sprawy podchodzimy indywidualnie, z energią i pełnym zaangażowaniem. Co prawda główna siedziba naszej firmy znajduje się w Wałbrzychu, ale usługi świadczymy na terenie całego kraju i w Niemczech. Jest to możliwe dzięki współpracy z niemieckim, cenionym adwokatem.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą usług kancelarii adwokackiej Patryka Łytko w Wałbrzychu. Zapewniamy kompleksową pomoc w rozwiązywaniu z pozoru niemożliwych spraw!

Co nas wyróżnia?

Doświadczenie

Doświadczenie zdobywałem, pracując w kancelarii prawnej gdzie zajmowałem się obsługą prawną przedsiębiorców na terenie całego kraju zwłaszcza w zakresie windykacji należności oraz prowadzenia różnego rodzaju sporów sądowych, a następnie przez kilka lat na stanowisku asystenta sędziego w Sądzie Rejonowym w wydziale Cywilnym i Gospodarczym, co pozwoliło zdobyć mi dużą wiedzę i doświadczenie w sprawach rozpoznawanych przez te wydziały. Dalsze doświadczenie zdobywam każdego dnia, sporządzając dokumenty i opinie prawne, udzielając porad prawnych oraz obsługując przedsiębiorców, osoby fizyczne oraz Wspólnoty Mieszkaniowe. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom moich Klientów, usługi prawne świadczę zarówno w Kancelarii w mieście Wałbrzych, w siedzibie klienta jak i poprzez kontakt drogą elektroniczną.

Proces realizacji pomocy prawnej

Wszystkimi powierzonymi mi sprawami (od etapu przedsądowego przez postępowanie sądowe do postępowania egzekucyjnego) zajmuję się osobiście co przekłada się na skrupulatne i rzetelne ich wykonanie. Klient na bieżąco informowany jest – telefonicznie lub e-mailowo – o postępach w sprawie. Jestem świadomy tego, jak duże znaczenie ma dla Państwa szybkie rozwiązanie problemu, dlatego niezbędne czynności podejmowane są natychmiastowo. Jako prawnik łączę bogate i różnorodne doświadczenie zawodowe z wiedzą merytoryczną, co pozwala mi przy indywidualnym podejściu do każdego klienta zagwarantować bezpieczeństwo prawne oraz ochronę ich interesów na każdym etapie świadczonej pomocy prawnej.

Szkolenia

W każdym roku biorę udział w wielu szkoleniach organizowanych przez ogólnopolski samorząd radców prawnych, na których poruszana jest tematyka zmian przepisów, najnowszego orzecznictwa sądów powszechnych i Sądu Najwyższego lub szczegółowo omawiane są poszczególne instytucje prawne – wszystko to przyczynia się do pogłębienia wiedzy, co pozwala udzielić klientowi jeszcze lepszej pomocy prawnej. Zapoznaję się również z aktualną literaturą prawniczą, co także przyczynia się do pogłębienia mojej wiedzy prawnej.

Współpraca kancelarii z adwokatami na terenie Polski i Niemiec

Kancelaria Radcy Prawnego Patryka Łytko oferuje Państwu usługi świadczone przez radców prawnych i adwokatów na terenie całego kraju oraz na terenie Niemiec przy współpracy z niemieckim adwokatem. Sporządzimy dla Państwa m.in. pozew wraz z jednoczesną reprezentacją przed sądem przez całe postępowanie, wystąpimy w charakterze obrońcy jak również będziemy negocjować najlepsze warunki ugody.
Cenimy wysoką jakość usług, dlatego regularnie podnosimy swoje kwalifikacje, aby móc w pełni spełnić oczekiwania swoich klientów.

Skorzystaj z porady już dziś

Radca prawny a adwokat

Pomiędzy zawodami radcy prawnego i adwokata występują nieznaczne różnice. Ich prawa i obowiązki zawarte są w dwóch oddzielnych aktach prawnych:

  • radcowie prawni – ustawa z dnia 06 lipca 1982 r. o radcach prawnych;
  • adwokaci – ustawa z dnia 26 maja 1982 r. Prawo o adwokaturze.
Zarówno zawód radcy prawnego jak i adwokata polega na świadczeniu pomocy prawnej, a w szczególności na udzielaniu porad prawnych, sporządzaniu opinii prawnych, opracowywaniu projektów aktów prawnych oraz występowaniu przed sądami i urzędami. Radca prawny i adwokat mają również prawo sporządzania poświadczeń odpisów dokumentów za zgodność z okazanym oryginałem.

Radca prawny w przeciwieństwie do adwokata może wykonywać swój zawód również pozostając w stosunku pracy, ponadto radca prawny tak samo jak adwokat może pełnić funkcję obrońcy w sprawach karnych i karnoskarbowych pod warunkiem, że nie pozostaje w stosunku pracy.