F.A.Q

Radca Prawny Patryk Łytko

Dlaczego warto zdecydować się na konsultacje prawne?

Przepisy prawa mogą wydawać się skomplikowane dla osób, które nigdy nie zajmowały się tego typu kwestiami. To dlatego w trudnych sytuacjach związanych z koniecznością wizyty w sądzie lub odniesienia się do obciążających zarzutów sporo osób decyduje się na wizytę w kancelarii, gdzie można skorzystać z profesjonalnych konsultacji prawnych. W wielu przypadkach pomoc radcy prawnego jest nieoceniona, zwłaszcza wtedy, gdy sytuacja, w jakiej się znajdujemy, zaczyna nas przerastać. Dlaczego spotkanie z radcą prawnym jest dobrym pomysłem?

Kto może skorzystać z konsultacji prawnych?

Radca prawny udziela konsultacji osobom fizycznym, osobom prawnym oraz wspólnotom mieszkaniowym. Kancelaria radcy prawnego jest więc miejscem, do którego może udać się każda osoba potrzebująca porady prawnej, bez względu na rodzaj sprawy. Brak znajomości przepisów prawa czyni nas bardziej podatnymi na popełnienie błędu, którego można z łatwością uniknąć dzięki konsultacjom  prawnym. Konsultacje prawne są dobrym pomysłem także wtedy, gdy wydaje nam się, że nasza sprawa nie jest skomplikowana – warto spotkać się z radcą prawnym, by mieć pewność, że nasze przekonania są słuszne.

W jakich sprawach udać się do kancelarii?

Kancelaria radcy prawnego to miejsce, do którego warto udać się w celu uzyskania pomocy w sprawie, która wymaga znajomości przepisów. Konsultacje prawne dotyczą spraw z zakresu prawa cywilnego, prawa rodzinnego, prawa pracy, prawa nieruchomości, prawa administracyjnego, prawa karnego oraz windykacji należności. Za pośrednictwem kancelarii można również wnieść skargę do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka. Z pomocy radcy prawnego warto skorzystać także wtedy, gdy szukamy porady dotyczącej prowadzonej działalność gospodarczej, potrzebujemy opinii prawnej, umowy, pozwu, odpowiedzi na pozew, sprzeciwu czy pisma procesowego.

Dyskretne konsultacje prawne przez internet

Wiele osób nie decyduje się na wizytę w kancelarii w obawie przed spotkaniem kogoś znajomego, kto mógłby pytać o jego problemy. Takie osoby mogą skorzystać z dyskretnych konsultacji prawnych online, które nie wiążą się z koniecznością wizyty w kancelarii i spotkaniem z radcą prawnym. Aby skorzystać z e-konsultacji, wystarczy przesłać pytanie prawne na adres mailowy kancelarii i dokładnie opisać sprawę. W ciągu 24 godzin kancelaria udzieli odpowiedzi oraz prześle ofertę wraz z wyceną i terminem wykonania usługi. Konsultacje prawne przez internet są coraz popularniejsze w Polsce, gdyż pozwalają zaoszczędzić czas i zachować pełną dyskrecję.